Pravidla soutěže

PRAVIDLA SOUTĚŽE

 • Soutěže se mohou účastnit žáci a studenti ve věku od 13 do 18 let.

 • Tématem videa je propagace biopotravin, propagace regionálních potravin, propagace regionálního producenta či zpracovatele biopotravin. Videa s jinou tématikou nebudou do soutěže zařazena.

 • Videa je potřeba nahrát na youtube a poslat odkaz v registračním formuláři (viz 4 soutěžní kroky) do 10. listopadu 2016, včetně anebo do naplnění kapacity, která je 300 soutěžních videí.  

 • Soutěžní videa mohou mít maximálně 1,5 minuty trvání (doporučujeme 1 minutu – jedná se o propagační video, nikoliv reportáž)

 • Organizátor má právo soutěžní videa volně šířit pro propagaci biopotravin a soutěže Natoč BIO a sdílet je ve vlastních sociálních sítích a v sítích společnosti ProBio. K videím zůstanou zachována autorská práva.

 • Soutěž má dvě části – Divácká soutěž a Hodnocení odborné poroty. Pro hodnocení odborné poroty bude vybráno 10 videí. Jejich výběr je čistě v rukou organizátora. Soutěžící nemají žádná práva vymáhat zařazení svého videa do výběru pro hodnocení odborné poroty.

 • Organizátor má právo některé video do soutěže nezařadit – pokud nevyhovuje svojí kvalitou, délkou či obsahem.

ČASOVÝ HARMONOGRAM SOUTĚŽE:

4. října 2016 – vyhlášení soutěže

Od 4. října do 10. listopadu (nebo do naplnění kapacity 300 soutěžících) – registrace do soutěže, přijímání soutěžních videí.

10. listopadu – ukončení přijímání soutěžních videí

11. listopadu – spuštění divácké soutěže, možnost hlasování v divácké soutěži formou lajků. Divácké soutěže, která trvá do 8. prosince, se účastní všechna zaslaná videa, která jsou zveřejněna na webu soutěže.

20. listopadu – zveřejnění 10 vybraných videí, která budou soutěžit u odborné poroty. Videa budou zveřejněna na titulní stránce webu soutěže.

8. prosince – ukončení práce odborné poroty i ukončení divácké soutěže

15. prosince – vyhlášení výsledků soutěže

POSTUP PRO ÚČAST V SOUTĚŽI

 1. Vytvořte video, které propaguje biopotraviny, regionální potraviny, regionálního producenta anebo zpracovatele biopotravin. Nevíte-li jak, může vám pomoct návod na stránce Jak točit video. Toto propagační video musí mít maximálně 1,5 minuty, ale doporučujeme kratší. Nevíte-li, co jsou biopotraviny a regionální potraviny anebo chcete-li se dozvědět více informací, tak navštivte informační stránku Proč biopotraviny.

 2. Video nahrajte na své youtube.

 3. Do formuláře Přihlášení videa na titulní stránce vložte link na toto video.

 4. Pokud bude Vaše video zařazeno do soutěže, obdržíte e-mail od organizátorů a vaše video se objeví na stránce, společně se všemi ostatními zaslanými videi.

 5. Hodnocení odborné poroty: Ze zaslaných videí bude vybráno 10 nejlepších, které postoupí k odborné porotě a z nichž budou vybrána 3 vítězná videa. Vítěz obdrží kameru GoPro HERO, výherci na 2. a 3. místě dárkové poukazy na "krabici BIO-mlsání" dle vlastního výběru z e-shopu společnosti ProBIO v hodnotě 2000 Kč a 1000 Kč.

 6. Divácká soutěž: Všechna videa zaslaná do soutěže se mohou účastnit Diváckého hlasování. Hlasování bude probíhat formou facebookových lajků. V soutěži vyhrává video s největším počtem lajků. Dary do této kategorie věnovala společnost ProBIO a jedná se o poukázky na zboží v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč.
  Ke hlasování můžete pozvat i své rodiče, kamarády, známé. Každý může dát vašemu videu jeden lajk. Lajkovat může samozřejmě i jiná videa, která se mu budou líbit.

 7. O výhercích obou částí budou všichni informováni na stránkách www.natoc-bio.cz. Vítězové budou informováni také prostřednictvím e-mailu, který uvedli při registraci. Výhra bude zaslána poštou.

OSTATNÍ PRAVIDLA:

 • Na výhru neexistuje právní nárok a nelze ji vymáhat soudní cestou.

 • Pořadatel si vyhrazuje právo na případnou změnu a doplnění těchto Pravidel soutěže. V tomto případě Pořadatel oznámí změny upozorněním na webu.

 • Na veškeré informace získané od Soutěžícího se vztahuje ochrana dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Soutěžící potvrzuje, že poskytnutí údajů z jeho strany je dobrovolné.


Projekt je realizován s finanční podporou MZe

Odměny pro vítěze věnovala
firma ProBio.